SK: Milan Fashion Week 2013

MFWMilánsky MEN’S FASHION WEEK 2013 je úspešne za nami a zdá sa, že muži súčasnosti nakupujú oblečenie viac ako kedykoľvek predtým. Predaj pánskej módy vraj stúpa až na dvojnásobok, v ziskoch pritom vedú obleky, saká a vrchné oblečenie.

O úspechu pánskeho oblečenia svedčí aj fakt, že pánsky týždeň módy sa pravidelne organizuje v takmer každom svetovom meste módy. Ako som sa na vlastné oči mala možnosť v  Miláne presvedčiť, muži – minimálne tí medzinárodní – sú stále viac odvážnejší v sebavyjadrení cez oblečenie, ktoré nosia. Čím ďalej, tým viac sa posúvajú smerom do sveta možností a dbajú o to, ako budú seba samých prezentovať ako vlastnú osobnú značku.

Prečo by vzory a farby mali byť len doménou žien? Prečo by sa muži mali obliekať iba do neutrálnych farieb?

Nejde pritom o slepé nasledovanie módnych trendov. Viac ako o to, ide o vybudovanie si vlastného štýlu, v ktorom sa cítia komfortne a nechajú v ňom vyniknúť svoje fyzické prednosti. Pre porovnanie – ŠTÝL je ako poznať niekoho po celý život, kým TREND je ako ísť na večeru s niekým, koho už nikdy viac nestretnete :).

A čo českí a slovenskí muži? Teší ma, že sa o poradenstvo v oblasti štýlu a obliekania zaujímajú stále viac! Z mojej skúsenosti majú okrem neforemných topánok oblubu aj v kockovaných košeliach, ale najmä v o číslo až dve väčšom oblečení, než aké v skutočnosti potrebujú. O vyniknutí fyzických predností preto nemôže byť, bohužiaľ, často ani reči, keďže voľné oblečenie im na váhe opticky iba pridáva. Nemyslím tým, že by ‚naši‘ muži mali vizuálne pripomínať ‘primadony’, ale môžu pre svoj vzhľad robiť rozhodne viac!

Takže milí páni, pozrite sa na moderný svet, v ktorom žijeme. Ako sa v ňom chcete cez svoje oblečenie prezentovať?

Pre inšpiráciu pripájam nadpis článku z taliánskych novín MEN’S WEEK – ‚Men Are the New Women‘– ktorý snáď ani nepotrebuje preklad.

news

signature

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s